Filmy surrealizm, satyra

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje surrealizm, satyra. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Główni bohaterowie serialu - mroczna i wredna Mandy oraz roztargniony i dziecinny Billy - to przyjaciele pomimo różniących ich cech charakteru. Pewnego dnia zdycha chomik Billy'ego, a po jego duszę przychodzi Ponury Żniwiarz - śmierć we własnej osobie. Dzięki przebiegłości Mandy, zwierzak zostaje u swojego właściciela, a Ponury musi robić teraz za ich przymusowego przyjaciela i służącego. To właśnie dzięki niemu Billy i Mandy przeżyją przeróżne i niekiedy mroczne przygody.

Memories

6,8
Animacja złożona z trzech niepowiązanych ze sobą historii. W pierwszej, „Magnetic Rose”, czterech kosmonautów odbiera sygnał S.O.S. z opuszczonego statku komicznego. Spiesząc na ratunek, zostają wciągnięci w świat stworzony przez wspomnienia jednej kobiety. W „Stink Bomb” młody asystent laboratoryjny przypadkowo przekształca się w ludzką broń biologiczną, która zabija wszystko, co żywe. Ostatnia historia, „Cannon Fodder”, przedstawia dzień z życia miasta, którego jedynym celem jest ostrzał z armat wycelowanych w niewidzialnego wroga.
Serial składający się z oryginalnych, surrealistycznych skeczy grupy Monty Pythona.


Miasteczko South Park istnieje naprawdę - i naprawdę położone jest gdzieś w stanie Colorado w USA. Zapewne różni się od South Parku znanego z kreskówki. No bo przecież w tym serialowym South Parku ośmiolatki klną jak szewcy, szkolny kucharz podśpiewuje sprośne piosenki, ludzie puszczają płonące bąki, panuje ogólna nietolerancja i ksenofobia, a 90% wygłaszanych tu tekstów jest politycznie niepoprawna...
31 grudnia 1999 roku doręczyciel pizzy, Fry przypadkowo zostaje zamknięty w komorze kriogenicznej i budzi się w roku 3000.
44-letni Adaś Miauczyński, sfrustrowany inteligent- nauczyciel- polonista, rozwiedziony, kochający dorastającego syna - to bohater, którego już znamy z wcześniejszych filmów Marka Koterskiego: "Nic śmiesznego: i "Ajlawju". Miauczyński w "Dniu świra" to człowiek przeżywający "piekło najbliższych pięciu minut". Niczym bohater romantyczny przeżywa i cierpi za kraj, za miliony, a zabija go obecna chwila, nieznośna powtarzalność codziennych czynności i nienawistny mu kontakt z drugim człowiekiem. W sferze uczuć patriotycznych jest wielki, w sferze uczuć i zachowań codziennych - tylko małym, agresywnym gnojem.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…