Filmy surrealizm, nastolatek, czarna komedia

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje surrealizm, nastolatek, czarna komedia. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Małżonkowie Barbara i Adam giną w wypadku samochodowym. Ich dusze nie trafiają jednak do nieba. Młodzi powracają jako duchy do swojego domu w Nowej Anglii. Do posiadłości wprowadza się niezwykle kłótliwa rodzina z Nowego Jorku. Nowi właściciele doprowadzają dom do ruiny. Duchy chcą jak najszybciej pozbyć się intruzów. Wynajmują bioegzorcystę, by pomógł im w pozbyciu się uciążliwych lokatorów.
"Heavy Metal" to niezwykły film animowany, który opowiada o połyskliwej zielonej kuli z kosmosu, siejącej spustoszenie w całej galaktyce. Nadchodzi czas ostatecznej próby. Dobro musi wyjść na spotkanie swemu jedynemu prawdziwemu wrogowi, z którym czuje się związane.
Historia o prawym człowieku, który uświadamia sobie, że cały świat obrócił się przeciwko niemu. Nagle, z nieznanych mu powodów, opuszcza go żona, a jej nowy kochanek przekonuje Larry’ego, że powinien on wyprowadzić się z domu i zamieszkać w tanim, obskurnym motelu. Na domiar złego, kariera naukowa Larry’ego staje pod wielkim znakiem zapytania.


Matka 15-letniej Vanessy jest prostytutką, a ojczym molestuje ją seksualnie. W końcu rodzice dziewczyny trafiają do więzienia. Władze chcą wysłać ją do przytułku dla trudnej młodzieży. Vanessa jednak ma inne plany. Kradnie samochód i uzbrojona w pistolet wyrusza w długą podróż, by zamieszkać z babcią, której zresztą nigdy nie widziała. Po drodze jej auto psuje się na autostradzie, a dziewczyna zabiera się w dalszą drogę z przypadkowym kierowcą - Bobem Wolvertonem, który podaje się za psychologa pomagającego młodzieży z trudnych środowisk...

Jeżeli

7,0
Rok 1968. Wielka Brytania. Szkoła dla chłopców. Uczniowie zostają oskarżeni o bunt. Poznajemy Micka i jego młodszych przyjaciół, którzy się zbuntowali przeciwko dotychczasowemu porządkowi panującemu w szkole...

Millhaven

6,7
Inspiracją i osią narracyjną animacji Bartka Kulasa jest psychodeliczna ballada The Curse of Millhaven Nicka Cave’a, tutaj w hipnotyzującym wykonaniu Katarzyny Groniec. Przedstawia makabryczną, momentami nieco surrealistyczną historię piętnastoletniej Loretty, którą szarość życia w prowincjonalnym i bezbarwnym miasteczku Millhaven zainspirowała do morderczego tańca. W końcu, jak niewinnie wyśpiewuje sama bohaterka: „Nie znasz dnia ani godziny…”.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…