Filmy samotność, na podstawie powieści, relacja matka-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje samotność, na podstawie powieści, relacja matka-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Głęboko religijna matka Hooków umiera. Siedmioro dzieci grzebie jej zwłoki w tajemnicy w ogrodzie i żyje nadal jakby nic się nie stało. Obawiają się tego, że sąd je rozdzieli do domów zastępczych. I właśnie wtedy odwiedza ich długo nieobecny ojciec, Charlie...
Eugene jest niezwykle zorganizowanym człowiekiem, wszystko w jego życiu ma swoje miejsce. Jest nauczycielem w jednej ze szkół, uczy między innymi Trevora, syna Arlene McKinney. Pewnego dnia, Eugene zadaje dzieciom pytanie: Rozejrzyj się wokół siebie i spróbuj naprawić to, co ci się nie podoba. Czy można naprawić ludzi? Tylko Trevor poważnie podchodzi do zagadnienia, wymyśla system, który ma za zadanie niesienie pomocy innym ludziom.
Jak daleko może posunąć się zwykły ojciec, aby spędzić więcej czasu ze swoimi dziećmi? Po niefortunnym rozwodzie, Daniel Hillard Robin Williams dowiaduje się, że jego była żona Sally Field poszukuje gosposi. Bez namysłu podejmuje tę pracę. Wymaga to jednak "drobnej charakteryzacji". Mimo dużego biustu i obfitych bioder Robin Williams zachowuje właściwą sobie witalność, a jego poczucie humoru przekracza wszelkie granice...


Gilbert Grape żyje w Endora – miejscu, gdzie prawie nic się nie dzieje. Jedynym zajęciem policji jest ratowanie autystycznego brata Gilberta – Arnie'ego, który próbuje wdrapać się na pobliską wieżę ciśnień. Opieka nad chorym bratem jest bardzo wymagająca dla Grape'a, zwłaszcza gdy pracuje on dodatkowo w pobliskim sklepie. Wszystko się zmienia, gdy piękna Becky wskutek problemów z samochodem zatrzymuje się w mieście. Gilbert zakochuje się w dziewczynie, lecz zaczynają się pojawiać problemy z wygospodarowaniem czasu na prywatne życie.
Kiedyś antropologowie jako główny przedmiot swych badań traktowali plemiona pierwotne, jednak współcześnie coraz trudniej takie znaleźć, a ciekawy materiał do obserwacji wcale nie musi się znajdować na zapomnianych przez ludzi wyspach. Annie dokonuje analizy amerykańskiej rodziny postępując wedle prawideł używanych przez wytrawnych naukowców. Wnioski jakie wyciąga są niezwykle interesujące, przy okazji zaś dowiaduje się też wiele o samej sobie.
Oskar (Leopold Pallua) i Lily (Rosa Zant), dwoje czeczeńskich dzieci, zostaną wkrótce deportowani z matką z Austrii. Po desperackiej próbie ich matki, aby je chronić, eksmisja zostaje zawieszona, ale Oskar i Lily zostają rozdzieleni i umieszczeni w rodzinie zastępczej. Nadzieja, że dzieci odnajdą matkę, żywi się ich wzajemną miłością i rzuca wyzwanie wszystkim przeszkodom biurokracji...
Adele (Kate Winslet) jest matką, która samotnie wychowuje syna. W Labor Day (amerykańskie Święto Pracy), kobieta poznaje przystojnego mężczyznę (Josh Brolin), który przypadkowo odnajduje schronienie w jej domu. Jednak kobieta nie wie, że nowy lokator jest tak naprawdę zbiegłym skazańcem.
Leo (Dominic Guard) jest 12 letnim chłopcem, który spędza wakacje w rezydencji swojego szkolnego kolegi, którego rodzice są bardzo zamożni. Jako, że sam pochodzi z bardzo ubogiej rodziny, wszystko go dziwi i zaskakuje. Na miejscu poznaje siostrę kolegi o imieniu Marian (Julie Christie), w której zaczyna się podkochiwać. Ta jednak, zaczyna go wykorzystywać do swoich niecnych celów.
Trzy najlepsze przyjaciółki, które czują się opuszczone w Dzień Matki, jadą do Nowego Jorku, aby zrobić niespodziankę mieszkającym tam dorosłym synom.
Fenella MacLean (Eleanor Parker) zamierza poślubić kompozytora Caryla Dubroka (Gig Young). W międzyczasie dowiaduje się, że Gemma (Ida Lupino), niezamężna kobieta, wraz z dzieckiem zamieszkują z kompozytorem o nazwisku Dubrok.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…