Filmy sukces, warszawa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje sukces, warszawa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mostowiakowie to wielopokoleniowa rodzina – są tu dziadkowie: Lucjan i Barbara, czwórka ich dorosłych dzieci: Maria, Marta, Marek i Małgorzata, którzy mają już swoje własne ogniska domowe. Członków rodziny łączy niegasnąca miłość i zrozumienie. Dzieci nieustannie znajdują oparcie w dziadkach, bez względu na wagę spraw, czasem zabawnych, często jednak bardzo poważnych. Są dla siebie nawzajem podpora i zachętą, zarówno dzieci dla rodziców jak i dla starszego pokolenia. Choć i w tej rodzinie zdarzają się spory a nawet kłótnie – mimo to potrafią znaleźć rozwiązanie do przyjęcia przez wszystkich. To miłość sprawia, że rodzina jest silna.
30-letnia Ama (Dereszowska) jest odnoszącą sukcesy, zimną i skuteczną „łowczynią głów” dla międzynarodowych korporacji. Wiedzie typowe życie bogatej i niezależnej warszawskiej "singielki", która rozładowuje stres w nocnych klubach, bawiąc się do rana i podrywając przypadkowych mężczyzn. Jednak pod pancerzem oschłej i nieprzystępnej karierowiczki ukrywa osobiste nadzieje związane z posiadaniem dziecka, z którego już raz kiedyś zrezygnowała dla pracy. W trudnych chwilach wspiera ją najlepsza przyjaciółka Edyta (Olszówka), trochę zwariowana artystka, która właśnie weszła w nowy związek z policjantem Rafałem (Więckiewicz). Życie Amy wypada z rutynowego toru, gdy pierwszy raz pozwala sobie na nieprofesjonalne zachowanie – randkę z przystojnym Markiem (Wieczorkowski), którego „złowiła” dla amerykańskiego klienta z Doliny Krzemowej.

Dług

7,8
Film oparty na wydarzeniach autentycznych. Adam i Stefan, dwaj młodzi i ambitni przedsiębiorcy, stają przed życiową szansą: włoski partner chce podpisać obiecujący kontrakt, ale bank odmawia kredytu. Nieoczekiwanie pojawia się niewiele starszy Gerard: on znajdzie im właściwego poręczyciela. Zgodnie przystają na jego propozycję, niestety - prowizja, jakiej zażądał, jest zbyt wysoka. Biznesmeni rezygnują z oferty, ale Gerard - nie. Przedstawia Adamowi i Stefanowi rachunek kosztów i żąda jego wyrównania. Tak rodzi się wyimaginowany dług, który rośnie z dnia na dzień. Od tej chwili Gerard nie przestaje nachodzić Adama i Stefana, będzie dręczył, upokarzał zmuszał do działania wbrew woli. Jak się od niego uwolnić?


Ekranizacja powieści Marii Kuncewiczowej. Róża Żabczyńska córka polskiego emigranta wychowała się w Rosji. Kiedy po raz pierwszy zetknie się z koncertową muzyką skrzypcową zapragnie uczyć się w konserwatorium. W szesnastym roku życia wyjeżdża do Warszawy, gdzie poznaje syna profesora muzyki. Wkrótce z Michałem połączyła ją burzliwa miłość. Wyjeżdża z ukochanym do Petersburga. Michał wkrótce zrywa z Różą, która rozczarowana powraca do Warszawy. Jej talent muzyczny został zmarnowany przez nieudolnego nauczyciela… Nieszczęśliwa miłość i rezygnacja z kariery skrzypaczki rodzą wieczne niezadowolenie i potrzebę dręczenia innych… Róża wychodzi za mąż bez miłości… Śmierć ukochanego syna, sprawia, że nie potrafi okazywać uczuć córce… Kiedy Marta odnosi sukcesy jako śpiewaczka operowa, jej matka nie potrafi się z tego cieszyć… Dokonując rozrachunku ze swoim życiem Róża stwierdza, że dla wszystkich zawsze była cudzoziemką: dla Polaków – bo przyjechała z Rosji i mówiła z charakterystycznym akcentem, dla Rosjan – bo była Polką…

Egoiści

5,8
Czworo młodych przedstawicieli warszawskich elit czerpie pełnymi garściami z życia. W pewnej chwili przychodzą jednak pytania - i to te najważniejsze - o sens życia. Jak na nie odpowiedzieć? Egoiści to portret pokolenia sięgającego po sukces w ostatniej dekadzie XX wieku, obraz zachowań młodych, których stać na wszystko - żyjących chwilą sybarytów, zmierzających prostą drogą ku samozatraceniu. Alkohol, narkotyki, zabawa, swoboda seksualna na granicy wyuzdania, czy wręcz perwersji - to dominujące elementy ich stylu bycia. Egoiści to opowieść o współczesnej dekadencji, o nocnym życiu, o pokoleniu, które przestało wierzyć w miłość i swoje miejsce na świecie.
Historia przemytu promem do Szwecji cennych ikon z Polski. Było ich trzech: właściciel galerii sztuki w Sztokholmie, warszawski antykwariusz oraz pracownik firmy transportowej - założyli grupę przestępczą, której celem była kradzież i przemyt dzieł sztuki z Polski. Proceder trwa od jakiegoś czasu z sukcesem, ale do organów ścigania docierają już sygnały o przemycie. Złodzieje dostają informację, że w małym kościółku znajduje się niezwykle cenny obraz Rafaela, postanawiają go ukraść i jak zwykle przemycić promem do Szwecji...
Druga połowa XIX wieku. Z pobytu we Włoszech powraca do kraju malarz Aleksander Gierymski. Jego obrazy zostają przyjęte z dezaprobatą, albowiem rozmijają się z obowiązującymi kanonami. Dzieło sztuki powinno służyć celom wyższym, podnosić na duchu zniewolony naród, a obrazy Gierymskiego to warszawskie przedmieścia… Pojedynek i wywołany nim skandal oraz represje policyjne wobec jego przyjaciół skazują malarza na nędzę i samotność… Gierymski wkrótce zapada na chorobę umysłową.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…