Filmy faszyzm, niemcy

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje faszyzm, niemcy. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ta historia wydarzyła się naprawdę - w Berlinie w latach wojny, w mieście rozdartym prześladowaniami i nocnymi nalotami - rodzi się namiętność i miłość pomiędzy dwiema kobietami. Dla pierwszej związek ten okaże się najważniejszym wydarzeniem w życiu. Dla drugiej ta miłość to nadzieja na przetrwanie.

Magnat

7,1
Saga rodu arystokratów niemieckich żyjących na kresach zachodnich, pokazana na tle przełomowych wydarzeń dziejowych. Scenariusz powstał na podstawie historycznych przekazów związanych z rodem książąt pszczyńskich von Pless. Miłość, zdrada, walka o zachowanie rodowej fortuny i pozycji, dramaty i skandale oraz wzajemne relacje polsko-niemieckie i doniosłe wydarzenia dziejowe odciskające swoje piętno na losach jednostek tworzą fabułę filmu.
Kanwą scenariusza stały się wojenne wspomnienia Salomona Perela - Żyda z Saksonii. Jego rodzina uciekając przed faszystowskimi prześladowaniami emigruje do Polski. Rozpoczyna się wojna. Salomon, uciekając przed Niemcami, trafia do sierocińca w Grodnie. Tu wstępuje do organizacji komsomolskiej, której staje się aktywnym działaczem. Kiedy wpada w ręce Niemców, ci dziwnym zbiegiem okoliczności uznają go za Aryjczyka w czystej postaci. Salomon robi wszystko, aby prawda o jego pochodzeniu nie wyszła na jaw. Zostaje gorliwym zwolennikiem ideologii hitleryzmu, a nawet bohaterem wojennym. Wkrótce zwierzchnicy doceniając jego zasługi wysyłają go do elitarnej szkoły Hitlerjugend…


Upadek

7,4
Berlin, kwiecień 1945 roku. Na ulicach panuje chaos nie do opisania. Naród niemiecki czeka na swą nieuchronną klęskę. Adolf Hitler wraz ze swoimi najbliższymi współpracownikami ukrywa się w bunkrze w podziemiach Kancelarii Rzeszy. Wśród „świty” wodza znajduje się Traudl Junge, ostatnia sekretarka Hitlera. To jej wspomnienia posłużyły do przedstawienia ostatnich, spędzonych w izolacji, dwunastu dni życia wodza upadającej III Rzeszy. Te dramatyczne dni wzbudzają tak wiele kontrowersji i domysłów jak żaden inny etap biografii Hitlera. Co naprawdę wydarzyło się dziesięć metrów pod ulicami Berlina?
Film przedstawia losy Francji w latach 40. podczas trwania drugiej wojny światowej. Pokazuje jak ówczesne władze Francji współpracowały z nazistowskimi Niemcami. Ukazane są archiwalne materiały z tamtych czasów.
Niemcy, początek lat trzydziestych. Policja ogłasza przez radio, że z więzienia zbiegł komunista Hans Szulc (Gennadi Michurin). Uciekinier, z odezw rozlepionych przez przez swoich towarzyszy, dowiaduje się, że partia komunistyczna apeluje do proletariatu, by protestowali przeciwko sądowi nad nim. Szulc postanawia więc wrócić do więzienie i zrobić z sali sądowej trybunę dla oskarżenia faszystów...

Hanik

0,0
Dokument ten jest swoistą relacją z procesu beatyfikacyjnego, urodzonego w Starym Chorzowie, księdza Jana Machy, nazywanym Hanikiem. Został on skazany przez Niemców na śmierć a działalność konspiracyjną. 3 grudnia 1942 roku trafił pod gilotynę i został ścięty. Film pokazuje całą życiową drogę kapłana aż do śmierci w wieku 28 lat.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…